My

Pracownia zajmuje się rzeźbą artystyczną, zarówno w dużych formach jak i płaskorzeźbach ściennych. Rzeźby wykonywane są w szerokim spektrum dostępnych gatunków drewna, włącznie z drewnem egzotycznym. Większość prac, które powstaje znajduje się w kolekcjach prywatnych, zarówno w kraju jak i za granicą. Są to w zdecydowanej większości własne projekty i pomysły. W pracowni powstają również rzeźby z uwzględnieniem dostarczonych pomysłów i projektów – np. rzeźby w tematyce łowieckiej (sceny łowieckie, podstawki pod trofea myśliwskie). Rzeźby wielkoformatowe spotkać można min na Żarskich skwerach. Chętnie bierzemy udział w plenerach i spotkaniach artystycznych.

W zakresie rękodzieła użytkowego, zajmujemy się również wytwarzaniem i renowacją noży (knifemaking) oraz wytwarzaniem i renowacją wyrobów skórzanych (leatherworking). Skórę licową pozyskujemy w najwyższej klasie jakości. Jakość jest dla nas najważniejszym wyznacznikiem na każdym etapie pracy. Korzystamy ze skór z garbarni krajowych i zagranicznych (Portugalia, Hiszpania, Włochy). Ze skóry wykonujemy pochwy na noże, pokrowce, pudełka, paski, pasy do gitary, obroże, torebki, piórniki szelki etc. Staramy się aby nasze projekty były niepowtarzalne. Do wykończenia używamy wysokiej klasy farb, wosków, olei …, aby jak najlepiej zabezpieczyć wyrób i nadać mu wyjątkowy wygląd i trwałość.

Rękodzieło jest na tyle zanikającą dziedziną, że z radością dzielimy się swoimi doświadczeniami z innymi. Dlatego z chęcią realizujemy indywidualne spotkania i warsztaty, pomimo ograniczeń czasowych i lokalowych.

W pracowni aktualnie tworzą: Rafał /RaF/ Przedaszek & Dariusz /Perys/ Miler

/Rafał RaF Przedaszek/

Strona Główna

Idź do góry